Sposoby przeprowadzania zabiegów kosmetycznych wykonywanych u alergików
Nowoczesne zabiegi kosmetyczne są w stanie doskonale upiększyć każdego rodzaju skórę. Dlatego wiele zabiegów kosmetycznych może być wykonywanych także u osób ze skórą alergiczną. Jest to bardzo ważne dla alergików, aby mogli korzystać z zabiegów kosmetycznych, ponieważ to doskonale regeneruje ich skórę, na którą czasami nakładane są drażniące środki lecznicze. Muszą to być jedynie bardzo dobrze dobrane zabiegi, a podczas ich przeprowadzania należy sięgnąć po hipoalergiczne środki kosmetyczne. Dzięki temu na skórze alergicznej można wykonać praktycznie każdy zabieg, który nie jest bardzo inwazyjny. Wszystko to sprawia, że nawet osoby posiadające poważne problemy ze skórą alergiczną mogą cieszyć się pięknie wyglądającą skórą.
Ciekawostki o makijażu
Makijaż (fr. maquiller: fałszować, szminkować) znany również jako ang. make-up ? kosmetyki upiększające nałożone na skórę (szczególnie twarzy). Termin ten może oznaczać również samo nakładanie kosmetyków.
Słowem makijaż oznacza się zarówno preparaty, efekt jak i czynności polegające na kosmetycznym upiększaniu twarzy poprzez malowanie, szminkowanie czy pudrowanie.
Makijaż pomaga wyeksponować urodę, podkreślić jej subtelność, zamaskować niedoskonałości cery. W pewnym stopniu, w określonych warunkach, także wyraża osobowość. Dzięki jego rozmaitym technikom można upozorować twarz na idealną i zdrową. Pożądanym efektem makijażu jest jak najdoskonalsze zbliżenie wyglądu do aktualnie obowiązującego kanonu piękna i urody.
Makijaż na przełomie wieków stale się zmieniał, dostosowując się do obowiązujących kanonów piękna. Malowali się zarówno mężczyźni jak i kobiety, a sztuka ta uznana została za jedną z najstarszych na świecie. Sztuka malowania ciała znana była już człowiekowi pierwotnemu, stosowana jest do dziś przez plemiona i ludy całego świata jako część obrządków rytualnych. Wywodzi się z niej również współczesny bodypainting oraz tatuaż.
W starożytnym Egipcie kobiety malowały powieki barwnikiem ze sproszkowanych minerałów, używały ponadto szminki, pudru, różu do policzków, czernidła do rzęs, farb do włosów i lakierów do paznokci (zachowane dzieła sztuki z tamtego okresu ukazują szeroki asortyment przyborów kosmetycznych stosowanych podczas toalety). Starożytna Grecja wprowadzając sztukę teatralną korzystała z możliwości poprawienia rysów twarzy aktorów grających w amfiteatrach. Wojownicy malowali twarze w tzw. barwy wojenne.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Makija%C5%BC
Kto nie powinien robic peelingów?
opryszczka,
stany zapalne skóry,
zakażenia wirusowe, grzybicze, czy bakteryjne,
uszkodzona ciągłość skóry w obszarze poddanym zabiegowi,
trądzik różowaty,
liczne znamiona,
alergia na środek złuszczający lub jakikolwiek jego składnik.
Złuszczaniu chemicznemu oraz peelingowi kawitacyjnemu nie powinny poddawać się kobiety w ciąży i karmiące piersią
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82uszczanie_nask%C3%B3rka