O sprzątaniu

tników. Zgłaszają się oni do pracy, kiedy dowiadują się, że jakaś część miasta została zniszczona przez wyładowania atmosferyczne lub zawalił się jakiś budynek czy doszło do wypadku drogowego. Za wykonane przez siebie prace porząd

O sprzątaniu

Prace sprzątające wykonywane przez więźniów

Różne prace sprzątające mogą być wykonywane zarówno przez osoby zatrudnione w konkretnych firmach sprzątających, jak i przez ochotników. Zgłaszają się oni do pracy, kiedy dowiadują się, że jakaś część miasta została zniszczona przez wyładowania atmosferyczne lub zawalił się jakiś budynek czy doszło do wypadku drogowego. Za wykonane przez siebie prace porządkowe nie dostają oni wynagrodzenia, ale mogą liczyć na otrzymanie jakiegoś odznaczenia. Różne prace sprzątające wykonywane są również przez więźniów. Posiadają one wówczas wymiar resocjalizacyjny, ponieważ więźniowie muszą wspólnie wykonywać zlecone sobie zadania w różnych częściach miasta i zaczynają wchodzić w kontakt z zewnętrznym otoczeniem.


Osoby zatrudnione przy sprzątaniu ulic

Sprzątanie ulic jest zajęciem wykonywanym przez specjalne ekipy pracowników, którzy mogą być zatrudnieni przez miasto lub przez niezależne firmy sprzątające. Dzięki takim osobom udaje się doprowadzić ulice do prawidłowego wyglądu zarówno po wypadkach samochodowych, jak i po wyładowaniach atmosferycznych. Zdarza się, bowiem bardzo często, że w wyniku silnych opadów deszczu i wichur na ulice spada duża ilość gałęzi i liści oraz zerwane z drzew reklamy, a wówczas muszą one zostać usunięte zanim przywrócony zostanie ruch uliczny. Podobna sytuacja zachodzi po wypadkach drogowych. Wprawdzie jako pierwsi na miejscach wypadku pojawiają się drogowcy, jednak to ekipy sprzątające mogą zająć się jeszcze dokładniejszym sprzątnięciem ulicy.


Ciekawy temat - japońskie ubikacje

Ubikacje w Japonii: istnieją dwa rodzaje ubikacji powszechnie spotykanych w Japonii. Pierwszy i zarazem najstarszy to prosta ubikacja kucana, która nadal jest powszechna wśród ubikacji publicznych. Po II wojnie światowej upowszechnił się drugi rodzaj: współczesne muszle klozetowe (ubikacje w stylu zachodnim) i pisuary. Obecnie szczytem techniki dla ubikacji w stylu zachodnim jest połączenie muszli klozetowej z bidetem. Według danych z 2004 roku są one zainstalowane w ponad połowie japońskich gospodarstw domowych345. W Japonii ten typ ubikacji jest popularnie nazywany washletem (jap. ??????? woshuretto?), po marce Toto Ltd., i posiada zaawansowane wyposażenie, które jest rzadko spotykane poza Azją. W zależności od konkretnego modelu washlet taki może być zaprojektowany do: automatycznego podnoszenia i opuszczania deski sedesowej; mycia odbytu lub sromu; suszenia ciepłym powietrzem; samoczynnego spłukiwania.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubikacje_w_Japonii



© 2019 http://informator.tarnobrzeg.pl/